znak CARIBOO

Taškentská 2
Praha 10 - Vršovice

CARIBOO


Úvod Orongo Hesperia Oddíl Rodiče Plán akcí Vybavení Fotogalerie Hry Vzkazovník
Vítej pocitadlo. návštěvníku pocitadlo2
Poslední příspěvek ve VZKAZOVNÍKU:
13.8.2022 v 22:35
od David
Bílá věž se tyčí v dáli, kolem jsou jen temné skály. Minas Thiris pojí nás, ve dne, v noci, v každý čas. Je hezké mít možnost si přečíst, co se s oddílem dělo dál. Dobrá práce!
Oddílový časopis ORONGONG:
orongong
Orongo Mail
Máte zájem mít svůj oddílový mail (prezdivka@orongo.cz)?
Tak mi dejte vědět.
bývalý oddíl CARIBOO
TÁBOR 2011
Přihlášení:

registrace
Nejbližší akce ORONGO:Nejbližší akce HESPERIA:Informace pro rodiče nováčků

Vážení rodiče!

Naše dva oddíly (198. chlapecký ORONGO a 77. dívčí HESPERIA) pracují při 96. středisku Junáka v Praze 10 - Vršovicích. Scházíme se každý týden v naší klubovně v Taškentské ulici 2 (asi 100 m od zastávky tramvají a autobusů Koh-i-noor za budovou obecního úřadu Prahy 10 ). Holky mají schůzky ve středu vždy od 16.00 do 18.00, kluci o den později ve čtvrtek (kluci z 1. a 2. třídy 16.00-17.30, starší od 17.00 do 18.30). Na těchto schůzkách hrajeme s dětmi různé hry v klubovně nebo v parku před ní, zpíváme, vyrábíme rukodělky, ale také se děti snažíme naučit něco o dění kolem nás a o životě v přírodě. Jednou za tři týdny pořádáme víkendové výpravy na zajímavá místa naší republiky (hrady, zámky, přírodní zajímavosti, …). Za dobrého počasí jezdíme pod stany, v zimě potom do chat. Každý rok v prosinci připravujeme společně s ostatními oddíly našeho střediska sérii divadelních představení pro rodiče a známé. Začátkem roku jezdíme na týdenní lyžařský tábor. Vrcholem celého roku je letní tábor v indiánských stanech tee-pee v krásné krajině Českého lesa. Táborový život je naplněn dlouhodobou etapovou hrou (témata z posledních let: Vzpoura na Bounty, lidojedi z Austrálie, hledání pramenů Nilu, polni nemocnice MASH, rytíři, Kelti, Čínské císařství, …). Táborové etapovky mají děti nenásilnou zábavnou formou (učení prožitkem) naučit něco o historii a dalekých zemích. Tímto vším se snažíme v oddílech budovat kamarádské ovzduší s cílem vychovat z dětí spravné lidi. Jsme sice dva oddělené oddíly (dívčí a chlapecký), ale velkou část programu máme společnou - některé výpravy, divadlo, lyžák a tábor). Toto všechno je naše nabídka pro Vás, aby se Vaše děti staly členy našich oddílů. Od nových členů požadujeme pouze ZÁJEM o naší činnost. Po dětech nechceme žádnou výkonnost jako ve sportovních oddílech, jak vidíte nemáme žádnou specializaci, takže by to ani nebylo možné. Chceme pouze to, aby když už se děti rozhodnou mezi nás chodit, aby se akcí účastnili pravidelně (častá neúčast je jedním z mála důvodů k vyloučení z oddílů). Vedoucí (většinou studenti) tráví přípravou programu spoustu času a bylo by zklamáním, kdyby se pečlivě připravovaný program nemohl pro malou účast na výpravě uskutečnit. Věnujte tedy prosím rozhodnutí, jestli k nám bude Vaše dítě chodit zvýšenou pozornost. Plán akcí je znám nejméně na půl roku, takže návštěvy babiček, oslavy narozenin, chaty a chalupy jdou naplánovat dlouho dopředu. Co se týká cen našich akcí, jsme nezisková organizace, všichni vedoucí pracují v oddílech zadarmo a akce si sami platí. Loňský rok jsme vybírali členské příspěvky 600Kč, na výpravy vybíráme pouze na dopravu a ubytování, minulý tábor stál 3400Kč na 4 týdny (2000 Kč na 2 týdny pro mladší - prvňáci a druháci). Důležité je věnovat pozornost vybavení na naše akce, všichni členové potřebují batoh na záda, spací pytel a pevné kotníkové boty. Pokud nováčci toto vybavení nemají máme možnost ho na nějaký čas zapůjčit, před nákupem se prosím poraďte s našimi vedoucími.

To je asi tak všechno co mne napadá, že by mohlo rodiče nováčků zajímat. Pokud byste měli zájem o další informace naši vedoucí Vám rádi na našich schůzkách nebo telefonicky odpoví.

Lišák

Kontaktovat nás můžete...

77. dívčí oddíl HESPERIA
mapa

Schůzky mámé každou středu:

198. chlapecký oddíl ORONGO
Schůzky mámé každý čtvrtek:

Doufáme, že se na nás přijdete podívat, protože každý je u nás srdečně vítán.