znak ORONGO

Taškentská 2
Praha 10 - Vršovice

ORONGO

198. skautský oddíl

Úvod Hesperia Oddíl Rodiče Plán akcí Vybavení Fotogalerie Hry Vzkazovník
Vítej pocitadlo. návštěvníku pocitadlo2
Poslední příspěvek ve VZKAZOVNÍKU:
13.8.2022 v 22:35
od David
Bílá věž se tyčí v dáli, kolem jsou jen temné skály. Minas Thiris pojí nás, ve dne, v noci, v každý čas. Je hezké mít možnost si přečíst, co se s oddílem dělo dál. Dobrá práce!
Oddílový časopis ORONGONG:
orongong
Orongo Mail
Máte zájem mít svůj oddílový mail (prezdivka@orongo.cz)?
Tak mi dejte vědět.
bývalý oddíl CARIBOO
TÁBOR 2011
Přihlášení:

registrace
Jak nás najdete:
Každý ČTVRTEK v naší klubovně SEDMIDOMKY (Pod Bohdalcem II 150) - mapy.cz
Zastávka BOHDALEC
autobusy číslo 101, 135, 136, 150, 213

Vlčata (kluci z 1.-4. třídy)
vždy od 16:30 do 18:00 (pripadne v utery)
starší kluci
vždy od 17:00 do 19:00

Tel.: 724 564 913
Email:
nabor(@)orongo.cz
Holky nezoufejte!
vstupte do dívčího oddílu HESPERIA
Nejbližší akce ORONGO:Nejbližší akce HESPERIA:
Řád německých rytířů - tábor 1999

Řád německých rytířů zakládající město Riga pro rozšíření křesťanství daleko na východě, MLHA. Hra začala netradičně na poslední výpravě před táborem. Přijetí do rytířského řádu ve stylovém prostředí středověkého hradu Točníku. Vyhlášení úkolů na přijetí do stavu rytířského. Vázání kravaty, hraní v šach, fyzická zdatnost, báseň. Ne každý se tak mohl státi rytířem a pouhé označení pážete tak nosil. Avšak mnoho chrabrých a statečných mužů se ale našlo i přes to, že úkoly byly opravdu náročné.
Po založení města Riga následovalo jeho hájení před barbary. Noční akce při níž mnoho mužů přišlo o život. Výroba zbraní a oděvů, získávání potravin v přilehlých vesnicích. Bylo však třeba i účinné vrhací stroje stavět a k nepříteli je skrz nelehký terén dopravit, utkat se s vodním živlem či čelit předlouhému obléhání.
Chvilky příjemného odpočinku při přátelských klání, hostiny, při nichž se stoly prohýbaly, krásné ženy z nichž ta nej volena byla i přeslavné tažení po klášterech byly přímo prosyceny středověkou atmosférou. Řinkot mečů i halasný smích, stejně jako tajuplné a plíživé zvuky skryté ve tmě naplňovaly srdce každého z nás nesmazatelnou připomínkou dávno zašlých časů. Vyvrcholením celé té dřiny byla přeslavná a nekonečná bitva, proti nepříteli opevněném na nedobytném hradě, jež nakonec byl ztečen a bohatou hostinou vydavší.
Každá družina své území označovala kůly, které získala v etapách. Vždy na dohled jeden od druhého. Čím větší území se dostalo do jejich vlivu, tím úspěšnější daná skupina byla. Problém však mnohým činila nutná celistvost daného prostoru a tak výhry v jednotlivých etapách nezaručovaly ještě jistotu vítězství celkového.
(Kiwi)