znak ORONGO

Taškentská 2
Praha 10 - Vršovice

ORONGO

198. skautský oddíl

Úvod Hesperia Oddíl Rodiče Plán akcí Vybavení Fotogalerie Hry Vzkazovník
Vítej pocitadlo. návštěvníku pocitadlo2
Poslední příspěvek ve VZKAZOVNÍKU:
13.8.2022 v 22:35
od David
Bílá věž se tyčí v dáli, kolem jsou jen temné skály. Minas Thiris pojí nás, ve dne, v noci, v každý čas. Je hezké mít možnost si přečíst, co se s oddílem dělo dál. Dobrá práce!
Oddílový časopis ORONGONG:
orongong
Orongo Mail
Máte zájem mít svůj oddílový mail (prezdivka@orongo.cz)?
Tak mi dejte vědět.
bývalý oddíl CARIBOO
TÁBOR 2011
Přihlášení:

registrace
Jak nás najdete:
Každý ČTVRTEK v naší klubovně SEDMIDOMKY (Pod Bohdalcem II 150) - mapy.cz
Zastávka BOHDALEC
autobusy číslo 101, 135, 136, 150, 213

Vlčata (kluci z 1.-4. třídy)
vždy od 16:30 do 18:00 (pripadne v utery)
starší kluci
vždy od 17:00 do 19:00

Tel.: 724 564 913
Email:
nabor(@)orongo.cz
Holky nezoufejte!
vstupte do dívčího oddílu HESPERIA
Nejbližší akce ORONGO:Nejbližší akce HESPERIA:
Římská říše - tábor 2000

Řím. Miléniová etapová hra. Od bájného založení věčného města Romulem a Remem, jež vlčice odkojila až po jeho pád, jsme prožívali osudy slavných rodů.
Přes dobu královskou i republiku, skrz císařské období se muži se pateres familias, snažili chytře a výhodně získávat území jak v městě tak v krajích přilehlých a obchod či pole i důl zde vystavět. Majetek pak získaný těmito spekulacemi sloužil k dostání svého zástupce do pozice nejvyššího úřadu. Když ten pak na řádném zasedání senátu zvolen nebyl, zjevil se diktátor. Nemilosrdný a krutý. Rod pak ten, který své příslušníky nejdéle v úřad byl schopen stavět stal se nejváženějším a nejmocnějším. Vždy se ovšem vyplatilo nebýt plebejcem ale řádným patricijem.
Doba, kterou jsme prožívaly, byla dlouhá a často nepříznivá. Ne vždy však otroci vyráželi s povstáním k branám města a ne vždy byl na obzoru některý barbarský Kartaginec. Našla se i chvíle na zvelebování města stavbou akvaduktů, chvíle oddechu na závody povozů a podobně příjemné kratochvíle. Velkolepé pak byly učené disputace stejně jak boje za republiku či za krále. Nakonec však zhořkla v ústech každého krutá porážka mocného impéria. Příjemným zpestřením však pro všechny bylo, že i dlouho po té co poslední boje utichly, mohli si v klidu svých domovů se slovníky latiny zjišťovat, jaké vlastně jméno nosili.
(Kiwi)