znak ORONGO

Taškentská 2
Praha 10 - Vršovice

ORONGO

198. skautský oddíl

Úvod Hesperia Oddíl Rodiče Plán akcí Vybavení Fotogalerie Hry Vzkazovník
Vítej pocitadlo. návštěvníku pocitadlo2
Poslední příspěvek ve VZKAZOVNÍKU:
13.8.2022 v 22:35
od David
Bílá věž se tyčí v dáli, kolem jsou jen temné skály. Minas Thiris pojí nás, ve dne, v noci, v každý čas. Je hezké mít možnost si přečíst, co se s oddílem dělo dál. Dobrá práce!
Oddílový časopis ORONGONG:
orongong
Orongo Mail
Máte zájem mít svůj oddílový mail (prezdivka@orongo.cz)?
Tak mi dejte vědět.
bývalý oddíl CARIBOO
TÁBOR 2011
Přihlášení:

registrace
Jak nás najdete:
Každý ČTVRTEK v naší klubovně SEDMIDOMKY (Pod Bohdalcem II 150) - mapy.cz
Zastávka BOHDALEC
autobusy číslo 101, 135, 136, 150, 213

Vlčata (kluci z 1.-4. třídy)
vždy od 16:30 do 18:00 (pripadne v utery)
starší kluci
vždy od 17:00 do 19:00

Tel.: 724 564 913
Email:
nabor(@)orongo.cz
Holky nezoufejte!
vstupte do dívčího oddílu HESPERIA
Nejbližší akce ORONGO:Nejbližší akce HESPERIA:
Keltové - tábor 2001

Keltové. Tajuplné a magické období plné čar a kouzel v němž runy se před očima vynořovali a temné historky nás provázeli. Už na začátku byl každý jeden ke svému rodu přidružen posvátnou runou, kterou nalezl v temnotách noci. Své oppidum si pak rod každý vystavět musel a nejmocnějším jej učinit. Není možno nevzpomenout na jejich krásu.
Poprvé po mnoha obdobích samoty bylo nám dopřána spřádat své osudy bok po boku se sličnými protějšky jak v odpočinku tak i v boji a čas se tím stal příjemnějším. I obleky naše byli o mnoho pestřejší a okázalejší, jak zvyk kázal. Setkávali jsme se často s nepřízní bohů, jež však nakonec byla překonána a vše se v dobré obrátilo. Kdo by kupříkladu nevzpomenul na putování jež tak nešťastně započalo dle hvězd směrem udaným zcela špatným. Bili jsme se však statečně a všechny živly nakonec porazili a všechny nástrahy překonali. Stejně slavný byl i náš boj o svatý kámen. Mnoho důrazu pak bylo kladeno na ovládnutí tajemných sil jež nás obklopovali na každém kroku a tak mezi snahu nejhlavnější patřilo jmelí získávat a na Druidy se vyučit. Poznat tajemství lesa a přírody a především pak posvátných run. A hlavně. Jako správní potomci našich otců se na častých hostinách ničeho neupejpat a bodře se bavit.
(Kiwi)